Przyspieszanie stron internetowych

Dlaczego warto zadbać aby strona szybko pokazywała się odwiedzającemu?

Dzięki przyspieszeniu użytkownik szybciej dotrze do szukanych informacji, nie zostanie zablokowany przez ściąganie strony i będzie bardziej zadowolony i skory np do wysłania zapytania do firmy na której stronie się znajduje.

Czy strona już po wykonaniu jest przyspieszona?

Z jakichś powodów twórcy stron internetowych nie przywiązują uwagi do czasu ładowania witryny. Po jej wykonaniu należy jeszcze poświęcić czas na przeanalizowanie gdzie i co da się poprawić.
Kolejnym argumentem dlaczego warto w taką usługę zainwestować jest zwiększanie się ilości internautów korzystających z urządzeń mobilnych - telefon lub tablet. Takie urządzenia zazwyczaj korzystają z wolniejszego połączenia internetowego i mniejszych zasobów sprzętowych co wpływa niekorzystnie na czas załadowania strony. Spotkałem się z sytuacją gdzie ich liczba wyniosła już 70% w stosunku do liczby wszystkich.

Przykład przyspieszenia strony

Na poniższych ekranach widać różnicę w ładowaniu strony przed i po przyspieszeniu. Strona uzyskała lepszą ocenę (B-akceptowalny wynik), skrócił się czas ładowania, drastycznie zmniejszył się rozmiar strony (stała się 'lżejsza').
Raport prędkości ładowania strony-przed przyspieszeniem Przed przyspieszeniem
Raport prędkości ładowania strony-po przyspieszeniu Po przyspieszeniu Odwiedź stronę pl.inaustria.at