Dlaczego nie Wordpress?

Za wikipiedią:
WordPress – 'napisany w języku PHP system zarządzania treścią (CMS) zaprojektowany głównie do obsługi blogów. Wykorzystuje bazę danych MySQL. Rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License i jest dostępny bezpłatnie. Według danych W3Techs, firmy analizującej rynek IT, w maju 2018 aż 30,7% stron na świecie pracowało w oparciu o Wordpress. Z kolei wśród systemów zarządzania treścią WordPress miał udział na poziomie 59,9% - czyli był najpopularniejszym CMS na świecie.'

Oprócz WP darmowym CMSem jest także Joomla. Wg mnie WP to rzeczywiście najpopularniejszy CMS, jednak ma on swoje wady. Nie korzystam z niego a przez to nie mam problemów z naprawami stron, które tworzę. Używam autorskiego systemu i różnych zabezpieczeń, które chronią przed zainfekowaniem strony.
Zarówno z Joomlą jak i WP były kłopoty. Miałem przez to pracę, ale, co oczywiste, klienci nie byli zadowoleni z powodu wynikłych komplikacji i nakładów jakie musieli przez to ponieść na naprawę czy odzyskanie stron. 
Ataki zdarzają się ciągle, pochodzą przykładowo z Chin. Wystarczy jedna dziurawa strona oparta na WP aby całe konto hostingowe zostało zainfekowane wirusem (pliki php, javascript) przez co wszystkie strony z bardzo dużym prawdopodobieństwem przestają być dostępne. Po takiej infekcji wkłada się sporo wysiłku w przywrócenie stron przez np przeniesienie na inne, nie zarażone, oddzielne konto hostingowe lub tworzenie strony od nowa.

Przyspieszanie Wordpress

Zdarza się też, że strona na WP jest powolna - długo otwiera się w przeglądarce. Może to być wynikiem dużej ilości doinstalowanych wtyczek lub z innych powodów, ale ten przypomina się jako najczęstszy.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem a propo dziur, chociaż nie wiem czy zupełnym, jest częsta instalacja uaktualnień oraz wtyczek służących zabezpieczaniu systemu. Natomiast aby stronę przyspieszyć stosuje się dedykowane temu wtyczki lub odchudza się stronę ręcznie gdy wtyczka sobie nie radzi (czasem strona wymaga reorganizacji).

Z internetu

Poniżej zamieszczam opisy zleceń pochodzące z popularnego portalu ogłoszeniowego.

29-12-2018
Usunięcie malware z wordpresa
Zlecę usunięcie malware ze strony opartej na Wordpress 4.9.8

16-01-2019
Usunięcie luki wordpress
Zlecę znalezienie, usunięcie, naprawienie i zabezpieczenie strony na wordpress.
W zeszłym miesiącu strona została zaatakowana - zmodyfikowanych i nadpisanych zostało wiele plików. Przywrócono poprawną wersję strony, zmianione zostały hasła, itp zainstalowano iThemes Security, przez prawie miesiąc wszystko działało ok i niestety znów stało się to samo.
Dlatego szukam kogoś, kto raz na zawsze rozwiąże problem i znajdzie lukę przez którą dochodzi do włamania.
...
23-01-2019
.......
Proszę nie próbować proponować wykonania na Wordpress gdyż ten skrypt kompletnie nie nadaje się do profesjonalnego wykorzystania, system musi być wydajny i niezawodny.

04-02-2019
Optymalizacja Wordpress
Witam, jestem zainteresowany przyspieszeniem naszej strony internetowej zbudowanej na Wp ...

20-02-2019
Po reinstalacji wp strona nie działa
Zlecę naprawę strony opartej na wordpressie. Strona miała wirusy, po przeinstalowaniu strony i wprowadzeniu danych do starej bazy danych znów pojawia się panel do instalacji wp. Zależy mi na czasie. Prawdopodobna przyczyna, jakiś błąd w połączeniu z bazą danych? Ok 2 lata temu strona została przeniesiona z joomli na wordpressa i wszystko działało dobrze, do momentu przeinstalowania wp. ...

03-03-2019
Wordpress usunięcie wirusów aktualizacja serwisu
Zlecę usunięcie wirusów z Wordpress jeśli takie są. Na stronie czasami wyskakują dziwne okienka. ...

25-06-2019

Silnik strony: wordpress, pracujemy na divi builderze, ale miło będzie współpracować z osobą która znajoma jest z językiem PHP (proste algorytmy bez obiektowego).

Przechodząc do zlecenia, potrzebuję utworzyć parę pozycji produktów (sklep istnieje woocommerce). Wykluczyć aktualne, aby nie było duplikatów. Strona była wirusowana przez co sklep stoi w miejscu.

25-06-2019

Naprawa strony wordpress

Zlecę zdiagnozowanie i usunięcie usterki na stronie www.

Najprawdopodobniej jedna z wtyczek blokuje ładowanie strony.

16-06-2019
Zlecę modyfikacje w wordpresie
Zlecę modyfikacje w worpdpresie bo polegaja one na odwirusowaniu storny www a pozniej zeby byla dopasowanana do ekranu tableta czy smatrfona a na koniec moze zeby lepiej widac ja w wyszukiwaniach
Ja moge doplacic do budzetu ale chce zeby plynnie storna dzialala bo teraz jest koszmar

Poniżej cytuję artykuł na temat bezpieczeństwa w WP pochodzący z home.pl

Każda witryna na WordPressie, nieważne jak mała i nieistotna, jest narażona na zautomatyzowane ataki skryptami hakującymi. Specjalne boty skanują internet w poszukiwaniu stron, które mają niezaktualizowane oprogramowanie i znaną podatność, a następnie atakują witrynę złośliwym skryptem. W wyniku ataku Twoja witryna może stać się źródłem rozsyłania spamu, przekierowywać w nieciekawe miejsca lub przekazywać hakerom informacje o użytkownikach Twojej strony.
W maju 2018, wśród osób zawodowo prowadzących strony na WordPressie, przeprowadziliśmy ankietę, której wyniki nas zaskoczyły. 74% osób twierdziło, że stara się na bieżąco aktualizować swoją stronę na WordPressie. W rzeczywistości jednak tylko 18% stron ma zaktualizowane wszystkie komponenty. A przeważnie to właśnie motywy i wtyczki, pozostawione na stronie w starszych wersjach, wpuszczają skrypty hakujące do naszej witryny.

Podsumowanie

Wordpress daje sporo gotowych rozwiązań, ale nie ma to jak 'garnitur szyty na miarę'.