Brak opcji SQL podczas eksportu tabeli w phpmyadmin

Chcąc wyeksportować(skopiować) jedną z tabel mojej bazy danych (korzysta z niej jedna ze stron www) do innej napotkałem na duży problem - nie było opcji eksportu w formacie 'SQL', czyli wg mnie kluczowego formatu. Myślałem, że to powszechna zmiana z nowym rokiem 2019 (i nowa epoka :) ), ale jednak nie - to tylko błąd konfiguracji phpmyadmina powstały jak wywnioskowałem z aktualizacji phpmyadmin do wersji 4.8.4.

Brak formatu SQL podczas eksportu tabeli w PHPMyAdmin

Rozwiązanie 1

Rozwiązanie jest opisane na poniższej stronie i opiera się na wykonaniu zmian w jednym z plików phpmyadmina:
https://stackoverflow.com/questions/53985425/no-sql-option-on-export-of-a-table-in-phpmyadmin
Aby to obejść wykonałem: w zakładce 'Operacje' jest opcja 'Kopiuj tabelę do', czyli można skopiować (w sumie nie eksportować do sql) strukturę i zawartość do tabeli w tej samej lub innej bazie.

Rozwiązanie 2

Jeszcze inne rozwiązanie (to pozwala na rzeczywiste pobranie pliku w formacie SQL lub podejrzeniu kwerendy) polega na zaznaczeniu tabeli (w widoku listy tabel danej bazy) i kliknięciu pod tą listą w 'Eskport' w polu 'Z zaznaczonymi'. Widok poniżej.
Eksport tabeli do SQL w widoku listy tabel danej bazy

Replikacja problemu:

1. loguję się do phpmyadmin-a
2. wybieram bazę danych
3. klikam na wybraną tabelę
4. wybieram zakładkę 'Eksport' i czy klikam 'dostosuj' czy 'szybko' to nie ma formatu 'SQL'

Podsumowanie

Rozwiązanie (ominięcie) widać jest jak widać proste, ale lekko problematyczne. Najgorsze byłoby trwać w przekonaniu, że SQL nie jest już dostępny z poziomu phpmyadmina :).